Gotowe spółki na sprzedaż

Coraz śmielej i częściej wykorzystywanym sposobem na rozpoczęcie samodzielnej działalności biznesowej są gotowe spółki. I chociaż jeszcze niedawno inwestorzy dość niechętnie podchodzili do tego rozwiązania, dzisiaj przekonują się, że jest ono nie tylko w pełni bezpieczne, ale przede wszystkim przynosi wiele korzyści. To zarówno oszczędność finansowa, czasowa, jak i sposobność na natychmiastowe rozpoczęcie działalności – bez konieczności wielomiesięcznego oczekiwania na oficjalne nadanie numerów w zgłoszonych rejestrach (NIP, KRS, REGON). Planując więc swoje biznesowe usamodzielnienie warto zapoznać się z różnymi rozwiązaniami. Jesteśmy przekonani, że bliższe poznanie atutów strategii spółki na sprzedaż przekona Państwa do wykorzystania tej właśnie metody.

Czym są gotowe spółki?

Podstawowe pytanie: czym są gotowe spółki i co je różni od tych, które są zakładane krok po kroku, od samego początku? Gotowe spółki są podmiotami, które już przeszły całościowy proces rejestracji. Posiadają KRS, NIP oraz REGON, czyli wszystkie numery identyfikacyjne, którymi powinna dysponować działalność. Posiadają także określony kapitał zakładowy – najczęściej jest to ustawowe minimum, czyli 5 000 zł, jednak w naszej ofercie znajdują się także podmioty o większym kapitale.

Spółki na sprzedaż to najczęściej podmioty, które zostały założone z myślą o ich sprzedaży. Nie posiadają więc historii handlowej, żadnych zobowiązań finansowych, nie są ograniczone jakimikolwiek umowami z dostawcami bądź kontrahentami oraz nie zatrudniają pracowników. Od momentu założenia i zarejestrowania pozostawały praktycznie podmiotami całkowicie biernymi. Potwierdzeniem tego – w szczególności dotyczy to braku zobowiązań – jest notarialne poświadczenie, które posiada każdy ze znajdujących się w ofercie podmiotów. Oprócz gotowych spółek z czystą historią, dysponujemy także podmiotami, które na rynku istnieją od kilku a nawet kilkunastu lat. W przypadku takich spółek Klientowi przedstawiony zostaje obrót (o ile w minionych dwóch latach spółka jest w stanie taki wykazać) lub też poświadczenie potwierdzające od ilu lat jest nieaktywna na rynku. Niektórym podmiotom przysługuje specjalna ulga podatkowa lub naddatek podatkowy, który inwestor będzie mógł odzyskać stając się właścicielem gotowej spółki.

Korzyści dla kupujących

Drugim, bardzo ważnym zagadnieniem są korzyści – to one powinny być kryterium oceny, czy dana decyzja jest opłacalna czy też nie? Warto więc postawić sobie pytanie: co spółki na sprzedaż są w stanie mi dać?

Udzielając odpowiedzi należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych zagadnień. Dotyczą one zarówno kwestii stricte biznesowych, jak i tych, które dotyczą wygody, czyli również uproszczenia procesów rozpoczynania nowej działalności.

Bezpieczeństwo

To czynnik, który przez wielu jest bagatelizowany, a jednak ma on swoje przełożenie w konkretnych konsekwencjach biznesowych. Ignorowanie go może doprowadzić do sytuacji, że nieświadomy niczego Inwestor staje się właścicielem podmiotu posiadającego liczne zobowiązania finansowe. Warto więc, interesując się spółkami na sprzedaż, decydować się tylko na współpracę ze sprawdzonymi doradcami. Dla nas bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych kryteriów. By je Państwu zapewnić w możliwie jak największym stopniu – przedstawiamy notarialne poświadczenia braku zobowiązań (każda gotowa spółka znajdująca się w naszej ofercie takim dokumentem dysponuje). Ponadto – posiadamy także polisę ubezpieczeniową obejmującą OC (do kwoty 1 000 000 zł). Stanowi ona solidne zabezpieczenie interesów i dobra naszych Klientów.

Wygoda

Zakładanie własnego biznesu bardzo często wiąże się z koniecznością wypełnienia wielu wniosków, dostarczenia ich do odpowiednich organów administracyjnych etc. Taki obowiązek to zarówno dodatkowy czas, jak i koszty. Decyzja o zakupie gotowej spółki pozwala tego uniknąć. Spółki na sprzedaż są więc rozwiązaniem nie tylko bezpiecznym, ale i wygodnym.

Wsparcie ekspertów

Wielu inwestorów, szczególnie tych, którzy dopiero rozpoczynają samodzielną działalność, poszukuje wsparcia ekspertów. Decyzja o skorzystaniu z przygotowanej przez nas oferty jest jednoznaczna z taką pomocą – przede wszystkim doradztwem przy wyborze konkretnego podmiotu. Niektóre z naszych spółek mają wieloletnią historię działalności w sektorze medycznym, inne – licencję transportową. Dysponujemy zarówno podmiotami, które nigdy nie rozpoczęły działalności, jak i tymi, które na rynku istnieją nawet kilkanaście lat. Są to również podmioty z licencją OPC, umożliwiającą obrót gazem, olejem oraz benzyną.

Oszczędności

Powszechnie utarło się przeświadczenie, iż spółki na sprzedaż, pomimo wszelkich wygód i udogodnień, są rozwiązaniem droższym, generującym znacznie większe koszty niż tradycyjne zakładanie i rejestrowanie nowego podmiotu. Jest to jednak błędny wniosek, wynikający przede wszystkim z braku wiedzy oraz świadomości tego, iż nie wszystkie biznesowe koszty mają swoje odzwierciedlenie w fakturach. Mają zaś w zyskach nowego przedsiębiorstwa. Chodzi tutaj przede wszystkim o czas. W przypadku wyboru tradycyjnej drogi rozpoczynania działalności przedsiębiorca musi się liczyć z koniecznością oczekiwania na nadanie KRS, REGON oraz NIP. Niekiedy procedura ta trwa nawet kilka miesięcy – jest to czas, kiedy nie może on zawierać jakichkolwiek umów, podpisywać kontraktów czy też jakichkolwiek innych działań biznesowych. Niestety – w tym czasie nowy podmiot już generuje koszty. Natomiast w przypadku spółek na sprzedaż Inwestor może podjąć działania biznesowe praktycznie od razu (w ciągu 24 godzin). Natychmiast może więc skupić się na promocji swojej działalności, podejmowaniu współpracy z parterami, podpisywaniu umów z dostawcami etc. W ogólnym rozrachunku gotowe spółki są więc rozwiązaniem generującym o wiele mniejsze koszty.

Możliwość skorzystania z dodatkowych usług

Decyzja o skorzystaniu z naszej oferty to również sposobność na uzyskanie wielu korzystnych rabatów na dodatkowe usługi. Proponujemy m.in. prowadzenie księgowości, założenie rachunku bankowego spółki, wysoki rabat na usługi notarialne, pomoc przy przerejestrowaniu podmiotu (dokumentacja zmianowa).

© BEGER Sp. z o.o. | ul. Wróblewskiego 69a lok.16, 66-400 Gorzów Wlkp. | tel.: 602 61 22 11 | mail: DoradcaGospodarczy@gmail.com