Formalności przy zakupie spółki z.o.o.

Gdy  wszystko  jest  jasne  i  jesteśmy  zdecydowani,  przed  nami  tylko  kilka  etapów,  formalności,  dzięki  którym  zakupimy spółkę. Wszelkie dokumenty są przygotowane przez nas. Po otrzymaniu umowy, należy złożyć na niej podpis i udać się z nią do notariusza, który szybko ją zatwierdzi.

Kolejnym etapem jest odesłanie umowy do nas. Następnie przygotowujemy formalności, całą dokumentację i wysyłamy ją pod  wskazany  adres.  Po  odebraniu  przesyłki,  można  cieszyć  się  własnością  podmiotu  gospodarczego.  Zwykle  cały proces trwa parę dni i jest jedynie uzależniony od wysłania do nas umowy zatwierdzonej przez notariusza. Warto  także  zarejestrować  ewentualną  zmianę  działalności  w  PKD,  ustalić  nową  siedzibę  oraz  nazwę.  Odpowiednie zaktualizowanie  dokumentacji  zmianowej  (poświadczającej  o  wprowadzonych  przemianach)  i  wysłanie  jej  do  Sądu  jest następnym, niezbędnym krokiem. Za relatywnie niewielką cenę, możemy wykonać wymienione formalności przy zakupie spółki z o.o..

Pozostaje nam się cieszyć nową spółką. Należy pamiętać o odpowiednim prowadzeniu księgowości. Jeśli jesteś nowym przedsiębiorcą i nie masz z tym doświadczenia, zgłoś się do nas – prowadzimy również kompleksowe usługi księgowe.

© BEGER Sp. z o.o. | ul. Wróblewskiego 69a lok.16, 66-400 Gorzów Wlkp. | tel.: 602 61 22 11 | mail: DoradcaGospodarczy@gmail.com